Filtreeri postitusi

Kas ikka tahame olukorda, kus suuremad või väiksemad el chapod korraldavad meie elu kabinetivaikuses sõlmitud kokkulepete alusel?

Vandeadvokaat Liisi Jürgen: "Isiklik solvumine ning hetkeline asutuse töömeeleolu häirumine ei ole piisav põhjus, et vilepuhujaid maha suruda. See kehtib ühtemoodi nii kohtunike, terviseameti, peaministri büroo, vangla- ja hooldekandesüsteemis töötavate isikute, vaktsineerimist korraldavate tervisehoiuasutuste töötajate kui ka näitejuhtide osas. Kui oled avaliku asutuse ametnik või juhtival ametikohal töötav isik, siis on avaliku kriitika talumine palga sisse kirjutatud ning suukorvistamine ja vilepuhujate lahti laskmine ei ole lahendus."
Loe lisaks

Arvamus: Sõnavabadus ei õigusta vihkamisele õhutamist

Vandeadvokaat Epp Lumiste:  "Vihakõne, laimu ja sõnavabaduse piiritlemine on viimasel ajal tähelepanu keskmes olnud mitmel põhjusel. Sõnavabadus on põhiõigus, kuid pole kunagi absoluutne või piiramatu. Sõnavabaduse teostamisel peab isik arvestama teiste isikute põhiõigustega ning asjaoluga, et aeg-ajalt võib sõnavabadus olla konfliktis teiste inimõigustega nagu inimväärikus või diskrimineerimise keeld."
Loe lisaks

Artikkel: Õppejõud nõuab endiselt tudengilt ja praeguselt teleajakirjanikult anonüümse kommentaari eest valuraha

"Teisipäeva õhtul postitas ERRi teleajakirjanik ja Tartu ülikooli vilistlane Henry-Laur Allik sotsiaalmeediasse üksikasjaliku kirjelduse sellest, kuidas üks tema omaaegsetest õppejõududest püüab temalt kunagi õppeinfosüsteemis antud anonüümse kriitika eest üle 2000 euro välja nõuda. Pole võimatu, et pretsedenditu loomuga vastasseis viibki lähiajal kohtuvaidluseni."
Loe lisaks

Arhiiv